Se afișează postările cu eticheta Revista Felicia. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Revista Felicia. Afișați toate postările

joi, 21 ianuarie 2010

Revista Felicia relanseaza albumele Angelei Similea










Pentru cei care nu au reusit sa isi achizitioneze la timp albumele scoase de revista Felicia ale Angelei Similea, au sansa acum.3 albume a anilor 70 si 80 sunt scoase la pachet promotional insotite de un material ce cuprinde detalii despre viata artistei.Pretul sfideaza orice material discografic...Merita.Se poate gasi la chioscurile de difuzare a presei.sursa: Cristi Banu

vineri, 7 august 2009

Angela Similea: Şlagărele anilor ’80



Revista Felicia vă oferă joi, 13 august, un nou dar deosebit din colecţia Angela Similea. Albumul „Anii '80 – volumul III” include 20 dintre cele mai îndrăgite melodii lansate de „Doamna muzicii româneşti”. „Trenul galben fără cai”, „Iubeşte-mă de-ţi plac aşa cum sunt”, „De ce te uiţi la mine”, „De singurătate” sau „Casa mea” sunt doar câteva dintre şlagărele de neuitat pe care le veţi...
Melodiile de pe acest album aparţin unora dintre cei mai mari compozitori români: Ion Cristinoiu, Marius Ţeicu, Marcel Dragomir, Jolt Kerestely, Temistocle Popa. De altfel, de-a lungul carierei sale, Angela Similea a colaborat cu cei mai reputaţi compozitori, transformând creaţiile acestora în şlagăre pentru toate generaţiile. A lansat numeroase albume, printre care “Un albastru infinit” (1978), Nufărul alb (1983), “Nu-mi lua iubirea” (1987), “De dragul tău” (1989), “Colinde şi cântece de Crăciun” (2001) sau “Nostalgie” (2004). Anul trecut a dăruit încă două noi albume primite foarte călduros de admiratorii săi: “De dragul tău”, album de duete şi -„Nostalgie”, primul albmul de autor.
Succesul la public a fost dublat de premiile care au răsplătit permanent reuşitele unei cariere excepţionale, atât înainte cât şi după 1989. Cerbul de Argint în 1970, Orfeul de Aur în 1972, trofeele Festivalului Mamaia în 1984 şi 1996, Discuri de aur şi de platină (în 1998, 2000, 2007, 2008), sunt doar câteva dintre premiile Angelei Similea. În perioada 1980-1988 a primit premii la fiecare dintre ediţiile Festivalului „Melodiile anului”. În 2000, în cadrul galei organizate de TVR2, melodia „Să mori de dragoste rănită”, a fost declarată „melodia secolului XX”.
Angela Similea a avut numeroase turnee, atât în ţară, cât şi în străinătate, a jucat în muzicaluri (“Corina”, “Adio, femei”) şi a avut rolul principal în comedia „Rămăşagul”, regizată de Ion Popescu Gopo.
Pachetul revista + CD “ Anii '80 – volumul III” costă 7 lei şi se distribuie împreună cu ediţia din 13 august (numărul 160) a

sursa: http://www.revistafelicia.ro/articol_1006223/angela_similea_slagarele_anilor_’80_pentru_cititoarele_felicia.html

miercuri, 19 noiembrie 2008

Acum e pe bune.


Nu uitati sa va achizitionati revista Felicia, maine 20 noiembrie 2008.In sfarsit, dupa multe asteptari, apare si discul visat: Angela Similea, anii 70 vol 2. Acum e pe bune...

marți, 4 noiembrie 2008

Surpriza din partea revistei Felicia.



















Revista Felicia, vine din nou cu o surpriza de zile mari. Albumul "Anii 70" volumul 2, al Angelei Similea va putea fi achizitionat joi 6 noiembrie 2008, odata cu revista. Enjoy!

Introdu adresa ta de email aici, si vei primi ultimile noutati:

Delivered by FeedBurner