joi, 24 noiembrie 2011
sursa: http://www.libertatea.ro
miercuri, 21 aprilie 2010
De Dragoste

"De dragoste" este un album care va fi scos pe piata in luna mai.Printre multi artisti si Angela Similea va fi prezenta pe disc cu piesele:Am viata mea, Mi-ai spus adio si Buni prieteni
sursa:http://slagartop.wordpress.com/
luni, 1 februarie 2010
News

Ovidiu Komornyik a anunţat recent că pregăteşte un nou album împreună cu Angela Similea. Artistul susţine că îşi doreşte să lanseze acest nou album în primăvară, în prezent cei doi lucrând la piesele noului disc. Angela Similea şi Ovidiu Komornyik nu sunt la prima colaborare şi primul album de duete. Piesa “De dragul tău” interpretată de cei doi a intrat în clasamentul anului la Top Românesc primind multe voturi din partea publicului care îi admiră. Reamintim că Gala lunilor 2009 care trebuia transmisă la Radio România Actualităţi, duminică, 31 ianuarie, a fost înlocuită în program, urmând ca aceasta să fie difuzată imediat ce Titus Andrei revine la microfonul radio România Actualităţi. Să ne rugăm Bunului Dumnezeu să-şi reia frumoasele emisiuni cât mai curând posibil. Însănătoşire grabnică, prietene!
sursa:http://slagartop.wordpress.com/
vineri, 18 decembrie 2009
joi, 13 august 2009
Surpriza! ANGELA SIMILEA anii 80 vol.3



In sfarsit a aparut astazi pe piata revista Felicia impreuna cu mult asteptatul disc Angela Similea anii 80 Volumul 3.Piesele cuprinse pe disc sunt practic un buchet de flori cules din gradina Angelei Similea.Piese de inalta tinuta in materie de muzica cu o sensibilitate de neegalat fac ca auditia sa fie pe masura.
Multumim stimata Doamna a Muzicii Usoare Romanesti!
sâmbătă, 25 aprilie 2009
Angela Similea – Voi Dansa Cu Tine - nou clip postat pe youtube
Frumoasa, eleganta, zambitoare, asa cum o stim de la inceputuri - Angela Similea. Asa am vazut-o primele dati pe Angela Similea. Acum va da-ti seama de ce am placut -o de la prima vedere.Piesa face parte de pe albumul: Nufarul Alb, primul meu album din anii 80. Acesta este prima mea dragoste care nu se uita niciodata. Acest clip ma lasat fara respiratie. Inregistrarea e din anul 1985.
vineri, 27 februarie 2009
O intalnire neasteptata
Aseara,la postul de televiziune unde lucrez ROM TV Roman, am avut placuta surpriza sa il avem invitat la emisiunea “Punctul pe I” pe nimeni altul decat – Victor Surdu – , sotul Angelei Similea.Un om foarte important in lumea politicii si nu numai.A fost a treia oara cand am avut ocazia sa il intalnesc. A avut parte de o surpriza din partea mea. Inainte sa inceapa emisiunea la care era invitat, pe post am difuzat clipul produs de autor, Melancolie de amurg. Imediat si-a ridicat privirea de pe hartii si a ramas surprins.Departe de casa, Angela Similea invalui studioul cu piesa mai sus amintita. A ramas profund impresionat de idee, si eu personal eram extrem de fericit ca Cineva apreciaza clipul. Acele clipe au fost extraordinare.In studio se facu liniste, doar vocea Angelei Similea se auzea, si ne ducea intr-o lume departe…intr-o lume pe care putini o pot intelege.
Ulterior am aflat ca Angela Similea va scoate albumul nou in toamna, si tot atunci vor incepe concertele in tara.Pana atunci nu avem decat sa avem rabdare….







