Se afișează postările cu eticheta fani. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta fani. Afișați toate postările

joi, 1 martie 2012

Seara Magica la Sibiu 2012

Imaginile prezente aici sunt realizate cu ocazia spectacolului Seara Magica la Sibiu ce a avut loc pe 26 februarie 2012.Ele sunt aici prin amabilitatea domnului Ioan Emil Valicsek,drept pentru care ai multumim.





luni, 11 aprilie 2011

Scrisoare catre Angela Similea


Angela Similea, Viata merge iubind inainte, asa suna unul din slagarele tale.Stim ca treci prin momente grele, cand viata ta a pusa la grea incercare.Noi ,admiratorii tai suntem alaturi de tine si acum.Stam langa tine si vrem sa mergi mai departe, sa iti urmezi drumul pe care ai pornit.Ai "rostul tau si menirea ta" pe aceasta lume.Ne ai incantat o viata cu melodiile tale, ai facut viata mai frumoasa si plina de speranta.Ai ridicat salile de spectacole in picioare, lumea te a iubit si te iubeste.Scena te asteapta.Romania te vrea.
Asteptam clipa cand te vei ridica,vei privi inainte si cu fortele adunate vei merge usor si sigur spre treptele ce duc la scena...
Dumnezeu sa va binecuvinteze si sa va intareasca.

sâmbătă, 18 decembrie 2010

Lansarea Discului Anii 80 volumul 4



Sursa:pingapingu

sâmbătă, 16 ianuarie 2010

Angela Similea

Angela

sursa:Ioana Stanciu, colectie personala

joi, 22 octombrie 2009

Ni se pregatesc surprize!

   Intr-o discutie fulger purtata cu artista Angela Similea, am reusit sa smulg cateva informatii.Am vrut sa stim ce surprize ne asteapta in viitor.Aici sunt cateva franturi din conversatie:
- "eu lucrez la mai multe proiecte pentru anul viitor cand se implinesc 40 de ani ...de la Brasov asta e tot ce pot sa va spun...
- va mai iesi inca un album anii 80..." marturiseste Angela Similea, insa nu se stie data exacta.
Asteptam cu multa nerabdare finalizarea proiectelor si-i uram artistei multa sanatate, impliniri si-i daruim toata dragostea noastra a celor care o iubim chiar daca nu putem fi langa ea.
Cei ce te iubesc si te pretuiesc, Angela.

marți, 14 iulie 2009

Angela, fanii inca te mai asteapta...

Ni se promitea ca dupa cele doua albume anii 70, Angela Similea va scoate pe piata albumele anilor 80.Se pare ca acest proiect a esuat, dovada fiind ca nu a mai scos nimic pe piata, asta in defavoarea fanilor care au ramas dezamagiti .Ne -am cam saturat de atatea lucruri rele care s-au intamplat in ultimul timp.E nevoie de o schimbare, de o revenire in forta, asa cum o stim. Ramane sa asteptam noul album la care lucreaza si va aparea pe piata muzicala in toamna.
Vocea Angelei are multe piese noi de interpretat, multe surprize de oferit celor care o indragesc, si multe zile de inseninat.Menirea ei de a aduce liniste in suflete nu s-a terminat.

Introdu adresa ta de email aici, si vei primi ultimile noutati:

Delivered by FeedBurner